Saturday, February 9, 2013

Stars Can't Shine Without Darkness : 36OSA

Eelmises : Võtsin enda trennikoti ja tõstsin sinna vajalikud asjad, nagu alati. Lasin endale veel deodoranti ja lõhna. Viisin koti koridori ning suundusin enda tuppa tagasi. Olin veel veidi läpakas. Kui aeg kätte jõudis, panin selle kinni. Panin välisriided õega selga ning suundusime trenni. See möödus suht normaalselt. Ei saa öelda, et halvasti, kuid hästi ka ei ütleks.Edasi : 


 Pärast trenni võtsin kiire dušši ning kuivatasin ennast seejärel ära. Kõige pealt panin endale jalga sinised teksad, pärast seda tõmbasin triibulise pluuse peale. Võtsin oma meigikoti ja liikusin peegli juurde, tegin endale meigi. Juustest mässisin kokku krunni. Asetasin kõrva pisikesed sinised lilledega kõrvarõngad ja lasin sortsu lõhna. Suundusin enda kapi juurde tagasi. Panin asjad korralikult kotti ja tõmbasin siis saapad jalga. Sättisin ka salli kaela ning panin mingi mantlimoodi sooja jaki selga. Võtsin oma koti. ,, Tsau! ’’ hüüdsin kõigile ja hakkasin lahkuma. ,, Oota! ’’ kuulsin kedagi hüüdmas. Pöörasin ümber ja vaatasin kes see on, Cassu. ,, Sa lähed juuksurisse eks? ’’ Noogutasin. ,, Okei, ma tulen ka, ootan su ära ja siis lähme koos toidupoodi. ’’ seletas õde. ,, Teeb nii. ’’ naeratasin. ,, Aga oota, ma panen välisriided selga. ’’ ,, Ma ootan sind üleval. ’’ rääkisin. ( Riietusruumid asuvad keldrikorrusel ).

Y_large
Tumblr_mgo8orcsre1rjn5g8o1_500_large

Läksin ülesse ja andsin oma kapivõtme ära. Istusin ühele toolile maha ja jäin õde ootama. Minut hiljem tormaski ta juba trepist ülesse. Ka tema andis oma võtme ära ja me jalutasime bussijaama. Bussi ei tulnud õnneks kaua oodata, varsti see jõudiski. Astusime bussi peale ja valisime endale kohad. Buss sõitsis rahulikult läbi peatuste. Õiges peatuses hüppasime me sõiduki pealt maha ning jalutasime juuksuri poole. Sinna ei olnud pikk maa. Kõigest 100 – 120 meetrit. Asukohta jõudes sisenesime me hoonesse. See oli lai, kuid madal. Läksime ühe laua juurde. Ütlesin mis kellaks mul aeg on pandud ning mind juhatati kohe õigesse kohta. Pidin ainult välisriided ära võtma ja saigi kohe alustada. Lasin enda juukseid veidi lõigata ja hooldada.

Kui juuksur lõpetas, tasusin ma arve. Jäin lõikusega täitsa rahule. Suundusime õega edasi toidupoodi. Ostsime sealt lihtsalt igast head ja paremat kokku. Siuke tunne tekkis, nagu koguks talveks. Poest lahkusime me nelja toidukotiga. Otsustasime takso järgi kutsuda, veidi ebamugav oleks nende kottidega mööda bussipeatuseid ringi lasta. Takso sõidutas meid ilusti koju. Sisenesime kortermajja, kõndisime oma korteriukse juurde. Cassu avas selle võtmega. Asetasime kotid koridori põrandale maha. Võtsime välisriided seljast ning siis viisime kotid kööki. Harutasime asjad ilusti laiali. Cassu läks oma tuppa, kuid mina hakkasin süüa tegema meile. Mul tekkis mõte teha spagette lihapallidega. Keetsin alguses spagetid ära ja pärast seda praadisin lihapallid pannil. Tõstsin endale ja Cassule taldrikule parajad portsud. Lasin ka ketsupit toidule peale. Kõrvale jõime apelsinimahla. 

Tumblr_lcdiyh24jd1qdbsdpo1_400_large

Sõime õega isukalt enda toidud ära. Tema pesi nõud, sest mina olin süüa teinud. Läksin oma tuppa. Istusin voodi peale ja mõtlesin, mida edasi teha. Kell oli kaheksa või siis saamas kohe kaheksa. Kohutavalt igav oli. Otsustasin Cammele helistada. Nii ma ka tegin. Võtsin telefoni ja valisin tüdruku numbri. ( Mina : M Camme : C ).

M : Tsauki.
C : Heii!
M : Mis teed? Kus oled?
C : Kodus olen ja vaatan hetkel mingit üli mõtetut filmi.
M : Heh, võin ma muudan su elu veidi põnevamaks?
C : Ikka.
M : Olgu nii, ole kahekümne minuti pärast valmis!
C : Olgu. Tsau sellisel juhul.
M : Tsau!

Kõne lõppes. Võtsin kiiruga mõned vajalikud asjad – telefoni, rahakoti ja võtmed. Liikusin koridori. Panin endale ruttu selle sama mantli moodi asja selga. Toppisin ka saapad jalga. Asjad sättisin taskutesse. ,, Ma lähen välja, tsau! ’’, hüüdsin õele. ,, Tsauu! ’’, kisas ta vastu. Astusin uksest välja ning jooksin treppidest alla. Kortermajast välja jõudes jätkasin oma teekonda juba veidi rahulikumalt. Camme maja juurde jõudes, läksin aiast sisse ja koputasin uksele. Camme avas mulle kohe ukse. Ta kutsus mu seniks sisse, kuni ta endale õuekad selga pani. ,, Ja kuhu me lähme? ’’, uuris tüdruk, kui olime tänaval astunud. ,, Jalutame lihtsalt ning lähme võtame starbuckist kuumad joogid ka ’’, seletasin. ,, Mulle sobib ’’, naeris tüdruk.

Jalutasime läbi pargi, ringiga starbucksi. Mina võtsin endale kakao, Camme tee. Tellisime endile veel klasuuriga sõõriku ning alustasime siis teekonda tagasi. Tagasi kõndides möödusime me alguses minu majast, seal läksid ka meie teed lahku. Jätsime tüdrukuga hüvasti. Kõndisin rahulikult trepist ülesse. Mul oli tekkinud kuidagi tühi tunne. Tundsin ennast kuidagi üksi. Mitte selles mõttes, et mul sõpru poleks või nendega oleks suhted halvad, see oli midagi muud. Ilmselt igatsesin oma perekonda. Noh, Kevin, emme ja issi. Cassu on mul õnneks olemas. Isegi vanaema igatsen. Tegelikult ma peaks nautima aega, kuni ma saan nendega koos olla, sest see võib lõppeda kas või kohe praegu. Polegi ju ammu vanaema külastanud. Kolmapäeval, pärast kooli võiks seda teha. Siis pole trenni kah. Helistan talle homme!

Olin vahepeal korterisse jõudnud. ,, Tsau! ’’ hüüdsin õele. ,, Tsau – tsau. ’’ sain vastuseks. Võtsin pealmised riided seljast ära ja riputasin nagisse. Tõmbasin ka saapad jalast. Läksin oma tuppa. Panin öölambi põlema. Võtsin riiulilt klapid. Asetasin need kõrvadesse ning panin muusika käima. Keerasin selle suht kõvaks. Otsustasin ignoreerida kogu maailma enda ümber. Nagu ma juba mainisin, kuidagi tühi tunne oli. Viskasin ennast voodisse pikali, kustutasin tule ja sulgesin silmad. Nautisin muusikat.

Avasin silmad. Mõlemad klapid olid kõrvades, kuid muusika ei käinud. Vaatasin telefoni pealt kella – 00 : 13. Mu playlist oli ilmselt otsa lõppenud. Võtsin klapid kõrvadest välja ning tõmbasin need ka telefonist välja. Panin need enda kotti. Lisasin kotti veel õpikud ja muud vajalikud asjad. Võtsin siis riided seljast ning asendasin need pidžaamaga. Võtsin riided ja viskasin pesukasti. Pesin vannitoas hambad ja heitsin uuesti enda voodisse pikali. Aktiveerisin telefoni äratuskella ja asetasin selle siis öökapile. Sulgesin enda silmad. Varsti suikusingi unenägudemaale.

Esmaspäeva hommik. Mulle kohe üldse ei meeldi see. Nagu tavaliselt, siis ka seekord äratas mind äratuskell. Ajasin ennast voodist püsti ning läbisin vannitoas iga hommikused rutiinid. Oma tuppa tagasi jõudes, avasin kapi ja hakkasin sealt riideid valima. Otsustasin lõpuks mustade teksade, punase topi ja musta jaki kasuks. Panin riided korralikult selga ning punusin siis patsi pähe. Ei hakanud erilist meiki tegema, sest täna on kehaline. Lisasin ainult mõned kihid ripsmetušši ripsmetele. Lasin ka törtsu lõhna. Kõrvadesse asetasin mustad kõrvarõngad. Väljusin oma toast ja liikusin kööki. Õde sõi seal. Võtsin külmkapist kohukese ning istusin laua taha. Hakkasin seda sööma. Pärast viskasin paberi ära. Võtsin enda toast koti ja suundusin koridori. Panin saapad jalga, asetasin salli kaela ja tõmbasin mantli peale. Väljusin korterist ning tatsasin kooli poole.

Y_large
F55b0902789811e180c9123138016265_7_large

Koolis käisin garderoobist läbi, nagu alati. Võtsin pealmised riided ära ning tõmbasin jalga punased kontsad. Võtsin enda koti ja suundusin geograafia klassi juurde. Varsti käis ka kell ning tund hakkas. Mul on täna seitse tundi, viimane on kehaline. Pärast kehalist vahetasin riided ning hakkasin koju minema. Tee peale helistasin vanaemale ning me leppisime kokku, et ma lähen siis kolmapäeval tema juurde. Võib – olla tuleb Cassu ka kaasa, kui ta soovib ning kui tal plaane pole tehtud. Koju jõudes sõin ühe õuna ning läksin siis kohe õppima. Kui õpitud sai oli kell 16:04. Trenn hakkab mul alles kell 18, seega mul veel aega oli. Otsustasin oma tuba veidi korrastada. Panin oma asjad korralikult ära ning tõmbasin tolmuimejaga põranda puhtaks. Käisin kiiresti läpakas ning siis vahetasin riided ja panin trenni asjad kokku. Varsti oligi aeg minema hakata.

* Kolmapäev *

Kool lõppes just. Panin endale õuekad selga ning kiirustasin bussi peale. Bussiga sõitsin ma vanaema juurde. Jõudsin naise maja ette ning lasin uksekella. Vanaema tuli avama. Ta kutsus mu sisse ja kallistas siis. Cassu ei tulnud, sest tal olid kellegi Alisiaga plaanid tehtud ning õhtu pidi ta veetma Alexi juures. Alisiast tean ma nii palju, et ta käib paraleelis, ehk Alexiga samas klassis ja et ta on pärit Ameerikast. Kust täpsemalt, seda ma ei tea.

Vanaema kutsus mind tuppa sisse. Minu üllatuseks istus diivani peal Emily. Kilkasin ning jooksin teda kallistama. ,, Mida sa siin teed? ’’ pärisin. ,, Linnuke siristas mulle, et sa tuled täna siia ning ma otsustasin sulle seltsi pakkuda. ’’ rääkis Emmu. ,, Mulle see linnuke igastahes meeldib. ’’ naersin. ,, Nii lapsed, teil on kindlasti kõhud tühjad, kohe saate süüa. Salatit ja viinereid ja küpsiseid ... ’’ seletas vanaema hoolitsevalt ja kadus kööki. Ilmselt läks lauda katma. ,, Tore tädi. ’’ muigas Emmu. ,, Heh, kauaks sa jääd muidu? ’’ pärisin. ,, Kell 17 läheb buss. ’’ vastas tüdruk. ,, Kahe tunni pärast siis. ’’ ütlesin kella vaadates. Emmu noogutas. ,, Ma saadan siis su bussi peale. ’’ ,, Mulle sobib. ’’ Varsti kutsus vanaema meid sööma. Pärast söömist me lihtsalt istusime rääkisime ja nautisime seltskonda. 

Alisia : 

Beautiful-freckles_thesocialnewspaper-17_large

No comments:

Post a Comment