Sunday, February 10, 2013

Stars Can't Shine Without Darkness : 37OSA

Eelmises : Vanaema kutsus mind tuppa sisse. Minu üllatuseks istus diivani peal Emily. Kilkasin ning jooksin teda kallistama. ,, Mida sa siin teed? ’’ pärisin. ,, Linnuke siristas mulle, et sa tuled täna siia ning ma otsustasin sulle seltsi pakkuda. ’’ rääkis Emmu. ,, Mulle see linnuke igastahes meeldib. ’’ naersin. ,, Nii lapsed, teil on kindlasti kõhud tühjad, kohe saate süüa. Salatit ja viinereid ja küpsiseid ’’ seletas vanaema hoolitsevalt ja kadus kööki. Ilmselt läks lauda katma. ,, Tore tädi. ’’ muigas Emmu. ,, Heh, kauaks sa jääd muidu? ’’ pärisin. ,, Kell 17 läheb buss. ’’ vastas tüdruk. ,, Kahe tunni pärast siis. ’’ ütlesin kella vaadates. Emmu noogutas. ,, Ma saadan siis su bussi peale. ’’ ,, Mulle sobib. ’’ Varsti kutsus vanaema meid sööma. Pärast söömist me lihtsalt istusime rääkisime ja nautisime seltskonda.Edasi : 


 Aeg möödus lennates ning varsti oligi käes hetk, kus me pidime vanaemaga hüvasti jätma. Kallistasime ning siis lahkusime. Jalutasime bussipeatusesse. Sõitsime bussiga bussijaama. Saatsin Emmu bussile ning läksin siis ise kah kohe uue bussi peale. Astusin oma korteri ligidal asuvas peatuses maha ja jalutasin kodu poole. Koju jõudes tegin endale ühe kakao ning läksin siis telekat vaatama. Vaatasin MTV’lt ühte saadet ,, Awkward ’’. Olen seda paar korda vaatand ning see on vahel päris naljakas. Vaatasin tv kava, kaks osa tuleb järjest. Kui üks läbi sai, tõin oma läpaka ja tegin uue kakao ka.

Logisin ennast msn’i ja twitterisse. Msn’s saatis mulle keegi vidoekõne. Vaatasin kes see on.

Kasutaja Marie E. saatis teile videokõne. NÕUSTU KEELDU

Muidugi võtsin selle vastu. ,, Tsauuuuu! ’’ hüüdis Marie mulle kohe. ,, Tsaukiiii! ’’ lõugasin talle vastu. ,, Frankie! ’’ hüüdis Marie oma venda. ,, Ei, palun. ’’ ütlesin. Frankie tuli Marie juurde ja vaatas ekraani. ,, See on ju see nurjatu! ’’ hüüdis ta imestunult. Hakkasin naerma. Marie itsitas vaikselt kõrval. ,, Mis sa naerad? ’’ uuris Cassu. Ta tuli vaatas läpakat. ,, Uu, tsau Marie! ’’ tervitas siis Maried. Ta ühines meiega. Väga kaua me ei veebinud, sest mu läpaka aku sai tühjaks ja mai viitsinud juhet tuua ja oma tuppa ammugi minna. Panin läpaka kinni ja vaatasin enda saadet edasi. Kui see läbi sai, läksin siiski oma tuppa. Kiiruga tegin oma kodusedtööd ära. Õnneks neid polnud palju. Tavaliselt ei anta meie koolis palju õppida.

,, Sööma! ’’ hüüdis õde. Ajasin ennast laua tagant püsti ja lonkisin kööki. Istusin laua taha. Cassu tõstis mulle taldrikuga praetud kartuleid. Lasin taldrikule veidi majonees ja hakkasin sööma. Kõrvale jõin piima. Kui söödud sain, panin nõud nõudepesumasinasse, sest ei viitsinud neid pesema hakata. Läksin oma tuppa. Eemaldasin riided ja läksin dušši alla. Pärast pesu kuivatasin keha korralikult ära ja föönitasin juuksed. Ajasin endale selga mugavad dressid. Võtsin telefoni ja kõrvaklapid ning suundusin elutuppa. Viskasin ennast diivanile pikali. Ühendasin klapid teloga ja asetasin need kõrva. Väga kõvaks muusikat ei pannud, kuna ma olin toas üksinda ja mingeid häirivaid helisi siin ei olnud. Kümne palli süsteemis, oli mul viie peal.

Olin üpris väsinud. Lesisin lihtsalt voodis ja mõlgutasin omi mõtteid. Tundsin korraga kohutavat väsimust ning sulgesin ,, hetkeks ’’ silmad, kuid kinni need jäidki. ,, Lexi! ’’ äratas õde mind. Avasin silmad ja vaatasin õe poole. ,, Kuule sa oled täiesti kuum ju. Ega sa haigeks pole jäänud? ’’ uuris ta murelikult. ,, Muidugi olen ma kuum, ma olen ju Lexi – Sexi. ’’ muigasin uniselt. ,, Kuidas sa küll naljatada suudad enda olukorras? ’’ naeris tüdruk. ,, Kuule, ma arvan, et sa peaksid ennast kraadima. ’’ lausus ta siis. ,, Mõõdame jah ära, kui hot ma olen. ’’ muigasin jällegi. Tüdruk itsitas ja läks kraadiklaasi otsima.

Võtsin klapid kõrvast ja tõusin istukile. Enesetunne oli tegelikult küll päris kehv ja kohutavalt külm oli ka. Hakkasin kohutavalt värisema. Kui Cassu tagasi jõudis, märkas ta seda kohe. ,, Kraadi ennast! Ma lähen toon sulle teki! ’’ käsutas ta mind ja kadus siis jälle. Panin kraadiklaasi kaenlaalla ja heitsin ühele küljele pikali. Nii et ma kraadiklaasile toetaks. Õde tuli minu juurde ja pani mulle paksu suleteki peale. Kraadiklaas hakkas pööraselt piiksuma. Sikutasin selle enda alt välja, tahtsin juba vaadata, mis seal seisab, kuid Cassu krabas selle minu käest ära. ,, 39.23 ’’ lausus ta. ,, Päris kõrge. ’’ mainis siis veel, pärast pisikest pausi.

,, Ma lähen toon sulle rohtu, oota siin ja puhka. ’’ jutustas Cassu ja kadus jällegi. Mitte kauaks, sest varsti oli ta tagasi rohu hunnikuga. Ta hakkas mulle neid järjest sisse söötma. Ma isegi ei tea, mis rohud need on, aga tegelikult eriti ei huvita ka. Ma võtsin lihtsalt kõik vastu. Ta läks jälle kuskile. Tal on see asi päris käpas juba. Seekord jäi ta veidi kauemaks. Kui ta siis jälle tagasi tuli, oli tal käes kandik. Selle peal oli kaks teed ja küpsised.

Tumblr_mhkar6hkau1qi9wweo1_400_large

Tüdruk ulatas ühe tassi mulle ja teise võttis endale. Samuti pakkus ta mulle küpsist. Võtsin endale ühe ning hammutasin sellest ühe pisikese tüki. Cassu lülitas teleka käima ning uuris põhimõtteliselt iga viie minuti pärast, kuidas mul on.? Kaua see ei kestnud, kuna kui ma oma tee joodud sain, jäin ma magama.

Avasin silmad. Enesetunne oli kümme korda hullem, kui see oli ennem. Ma ei suutnud ennast liigutada. Mu jalad ja selg valutasid kohutavalt – gripivalud. Mu suu ja huuled kuivasid, tahtsin täiega vett. Mu keha kattis higi ja mul oli jube palav. Ning sada muud häda veel.

Lükkasin teki pealt ja tõusin istukile. Vaatasin seinakella – 01:16. Vaikselt tõusin täiesti püsti. Pea käis ringi ja ma oleks peaaegu pikali käind. Toetasin ennast vastu mööblit ja proovisin kuidagi jalgadel püsida. Nii liikusin kööki. Lasin endale klaasi sisse külma vett ja jõin selle tühjaks. Täitsin uuesti klaasi veega, kuid seekord jõin kaks tabletti koos veega alla. Need olid valuvaigistid. Lonkisin mingitmoodi oma tuppa tagasi ja heitsin voodisse. See oli mõnusalt külm. Oleks tahtnud akna ka lahti teha, kuid igaksjuhuks jätsin selle ära. Ma ei hakanud endale tudukaid selga panema, mul lihtsalt ei olnud jõudu selleks. Ma proovisin uinuda, kuid see ei õnnestunud eriti. Olin telefoniga siis twitteris. Kui telo uuesti ära panin, proovisin uuesti magama jääda. Seekord see ka õnnestus.

Hommikul tundsin ennast juba veidi paremini. Kooli ma loomulikult ei läinud. Ärkasin ma alles 8:23 ning õde oli juba koolis. Tõusin enda voodist ja tegin selle korda. Suundusin kööki, et midagi süüa, sest kõht oli veidi tühi. Külmkapp oli päris tühi, sest viimati käisime me alles laupäeval poes, tegelikult ma pidin eile minema, aga unustasin ära. Tegin endale teed. Hommikusöögiks otsustasin küpsiseid süüa. Neid samu mida eilegi. Sõin ja jõin ma teleka ees. Kui lõpetasin viisin nõud kööki. Koristasin veid elutuba ja kööki. Palju ma ei suutnud, kuna mul oli päris suur jõupuudus. Saatsin oma treenerile sõnumi, et ma ei tule täna ja homme trenni. Panin siis telefoni öökapile ja läksin vannituppa hambaid pesema. Kui tagasi oma tuppa jõudsin, kuulsin telefoni helisemas. Võtsin selle kätte ja vaatasin, kes see on. Treenr. Vastasin. ( Mina : M Treener : T )

T: Tere Lexi.
M : Tere jah.
T : Kas midagi on juhtunud?
M : Eeh, no ma olen haigeks jäänud. Mul on palavik ja väga halb olla.
T : Kas sa ennast kraadinud oled?
M : Täna ei ole, aga eile õhul kraadisin ja siis oli mu palavik 39.23, minu mäletamist mööda.
T : Selge. Hoia mind kursis. Ja tervene ruttu!
M : Teeme nii. Tsau
T : Tsau

Praeguseks saame mina ja mu treener päris hästi läbi. Trennides päris tihti naljatame koos. Ta on hästi tore naine! Igastahes, kohe pärast kõnet ruttasin ennast kraadima. Hetkel näitas kraadiklaas mulle 38.69. Endiselt liiga kõrge. Otsustasin ennast voodisse pikali visata ja puhata. Ennem tegin akna veidi lahti. Sulgesin enda silmad.

,, Ma olen kodus! ’’ hüüdis Cassu. Avasin silmad. Tundsin kurgus valu. ,, Kurat! ’’. Ma olen nii loll. Ma oleks pidanud sellega arvestama, et ma olin hetkel haigustele väga vastuvõtlik. Nüüd veel kurguvalu ka. ,, Lexi? ’’ ütles Cassu vaikselt ja pistis siis oma pea uksest sisse. ,, Siin sa oledki! ’’ lausus ta. ,, Kuule, ma ostsin ühte tugevat palaviku alandajat. Tule, ma annan sulle! ’’. ,, Ma ei taha. ’’ ,, Mida? ’’ päris ta arusaamatult. ,, Kui keha temperatuur on 38 või 39 siis üldjuhul surevad enamus baktereid ära. ’’ seletasin. ,, Bakterid? Mis bakterid, sul ei ole ju midagi muud viga. ’’. ,, Ah, õigus, sa ei tea ju. Mul on kurguvalu ka. ’’. ,, Okei, kui sa arvad, et nii on õige. ’’ ,, Jah, arvan. ’’ vastasin.

,, Ma käisin poes ka, viitsid mulle appi tulla, asju ära panema. ’’ palus õde mind. ,, Ikka! ’’ vastasin ja ajasin ennast püsti. Vaikselt lonkisin kööki ja hakkasin toidukraami oma kohale panema. ,, Mida sa täna õhtuks sooviksid? ’’ uuris Cassu. ,, Ah, sa ei pea ju midagi valmisatama. ’’ sõnasin. ,, Pean küll ja tahan ka! ’’ ütles ta. ,, Uh, no sa võid teha mingit tervislikku salatit. ’’ ütlesin. ,, Olgu. Kuid lähme teeme sind nüüd veidi korda. ’’ lausus õde ja vedas mind minu tuppa.

Tüdruk avas mu kapi ja tõmbas sealt kohe välja roheka topi, laigulised teksad ja musta gardigani. Panin riided endale selga. ,, Tee nüüd oma juuksed korda. Ma käin korra ära. ’’ käsutas õde mind jällegi. Avasin oma juuksed punupatsist. Need olid õrnalt lokkis. Harjasin juuksed läbi ja kinnitasin peagi juuksekummiga soengusse. Õde tuli minu tuppa tagasi. ,, Palju parem! ’’ sõnas ta ja lasi mulle siis törtsu lõhna peale.

Y_large
406729_481496765224692_659795818_n_large

,, Kuule ma pean kohe trenni minema, aga sa saad ju üksi hakkama, eks!? ’’ muretses õde. ,, Ma ei käi ju endam lasteaias, pealegi, sain ma pool päeva üksi hakkama. ’’ ütlesin. ,, Sul on õigus. Ma siis lähen. ’’. Cassu liikus koridori. Ta tõmbas endale välisriided selga. ,, Tsau. ’’ ütles ta mulle ja lahkus. Hakkasin enda tuppa jalutama. Poole tee peal, käis uksekell. Kas õde unustas midagi? Miks ta siis lihtsalt sisse ei astu? Läksin ukse juurde ja piilusin läbi piiluaugu, kes see on... 

No comments:

Post a Comment