Monday, October 29, 2012

Stars Can't Shine Without Darkness : 15OSA JUUBEL

Eelmises : 


* Esmaspäev *

Tirisin oma läpaka voodisse ja lülitasin selle sisse. Ma olin täna ülivara ärkand, mõned minutid peale üheksat, Eestis on kell praegu seitse ja peale. Logisin twitterisse ja lugesin seal igast tweete. Märkasin, et mind olid Kadi ja Tessu foloma hakkanud. Folosin nad vastu ka. Pärast poolt tundi arvutis istumist meenus mulle, et me pidime ju kell 11 ...
Edasi : 


 Pärast poolt tundi arvutis istumis meenus mulle, et me pidime ju kell 11 minema ja oma allkirjad lepingutele andma ning pärast seda kutsus meid vanaema ka külla. Hea, et ma ikka täna varem ärkasin. Tõusin voodist. Tõmbasin endale hommikumantli peale ja surusin jalad sussidesse ning seadsin sammud Cassu toa poole. Maja oli vaikne, ilmselt Michelle ja ta mees olid juba tööl ning Tessu magab. Cassu tuppa jõudes, raputasin teda õrnalt. 
Tüdruk hakkas vaikselt ärkama. ,, Kuule, kell saab kahekümne minuti pärast üheksa ja me peame ju allkirju minema andma. Ärka ülesse! ’’ rääkisin Cassuga. Ta noogutas ja hakkas vaikselt tõusma. Läksin tagasi oma tuppa.

Võtsin endale kapist puhta pesu ja läksin siis vannituppa. Dušši all käidud, kuivatasin ennast korralikult ära, pesin veel hambad ka puhtaks. Suundusin seejärel tagasi oma tuppa. Kohe läksin enda riidekapi juurde ning valisin sealt riided välja, panin need ilusti selga. Tegin ka meigi ja soengu. Lisasin ehted, lasin lõhna ja panin enda koti kokku. 

Y_large
A5hiwy0ceaa0iq8_large
Tumblr_mcm218tsjh1rdktxgo1_400_large


Läksin seejärel alla. Cassu juba toimetas seal. ,, Ma tegin meile võileibu ja kohvi ’’ lausus ta mulle. ,, Nämmi ’’ sõnasin ainult ja istusin siis laua taha. Cassu tõstis taldriku võileibadega laua peale ning siis asetas minu ette kohvi. Tänasin teda ja hakkasin sööma. Kui me mõlemad söödud saime oli kell juba 10:16. Käisime veel korra ülevalt oma tubadest läbi. Helistasin mingisse takso firmasse ka. Uuesti alla jõudes, seisis Cassu juba koridoris ning ootas mind. Panin ruttu kingad jalga ja me väljusime majast. Takso juba ootas meid. Andsime taksojuhile vajalikud juhised ning mees alustas sõitu.

525084_376559742408853_1939534145_n_large
6321b959002915ca508d6af7_large

* 1,5 tundi hiljem *

Seisime vanaema maja ees. Astusime paar sammu ning jõudsime ukse juurde. Koputasime. Ukse avas vana tädike, meie vanaema, keda me polnud näinud paar aastat. ,, Tulge siia! ’’ ütles ta rõõmsalt ja kallistas meid mõlemaid tugevasti. Ta oli kuidagi väga lahke meie vastu, ilmselt tuleb see vanadusest. Naine kutsus meid edasi ,, Tulge sööma, ma tegin pannkooke ja küpsiseid! ’’ seletas ta ning tõmbas meid käsipidi köögi poole. Hakkasime sööma. ,, Kus Emily siis on? ’’ uurisin vanaemalt. ,, Ta on laagris, tuleb kolmapäeval ’’ vastas naine. ,, Ta on juba päris suureks kasvand, käitub ka päris hästi! ’’ jätkas ta. Kui toidud söödud saime, ajasime veel veidi juttu ka. Varsti pidime siiski jälle koju minema, kuid lubasime kolmapäeval teda uuesti külastada, siis on Emily ka tagasi.

Tumblr_mcf1mazmsr1qh4p4io1_500_large
Tumblr_mclmah9ss51rd3tcxo1_500_large
223676_222896661173753_783320333_n_large

Sõitsime rahulikult tagasi koju.

* Teisipäev *

Ärkasin just. Läksin vannituppa ja läbisin hommikused rutiinid. Pärast seda suundusin tagasi oma tuppa. Panin endale selga mõnusad koduses riided ja tegin patsi. Suundusin siis alla. Sõin rahulikult paar võileiba ning läksin siis telekat vaatama. Kell oli praegu 13, 15:30 on meil trenn, meie esimene trenn. Olin sellepärast veidi mures ka. Võib – olla ei saa ma hakkama ning äkki ma ei meeldi kellegile. Nende mõtete peale ainult ohkasin ja läksin oma tuppa. Lülitasin läpaka sisse ja logisin twitterisse. Tegin ühe tweedi :

Täna trenn, loodame, et läheb siis ikka hästi : )

Lugesin siis veel teiste tweete ka. Pärast käisin ka facebookis ära ja chillasin veel mõndadel lehekülgedel. 

Y_large
68061_551192654896321_1392747403_n_large

* Cassu vaatenurk *

Kuulsin läbi une ühte ebameeldivat pininat. See oli mu äratuskell, mis andis mõista, et ma peaks tõusma, sest varsti on trenni minek. Panin selle kinni ning pikutasin mõned minutid voodis. Lõpuks siiski tõusin, kuigi ma oleks parema meelega edasi maganud. Tegin oma voodi ilusti korda ja läksin siis vannituppa. Loputasin näo veega üle ning silmitsesin ennast peeglist. Kui oma mõttemullist välja tulin pesin ka hambad korralikult ära. Läksin tagasi oma tuppa. Panin telost muusikat. Esimene laul oli Sia – Breathe Me (http://www.youtube.com/watch?v=hSH7fblcGWM&feature=plcp ).

Ümisesin laulu vaikselt kaasa, samalajal otsisn kapist endale jalka riideid. Need leitud, panin need selga. Tegin ka patsi ning lisasin siis ripsmetele mõned kihid ripsmetušši. Panin kähku ka trenniasjad kokku ja olingi valmis. Minu tuppa tuli Lexi ning uuris kas ma olen valmis. Vastuseks noogutasin talle ainult ja me läksime alla. Panime butsad jalga ning suundusime bussijaama. Kaua me õnneks bussi ei pidanudki ootama. 

Y_large
12596073928228415_anuioqvr_c_large

Käisime Lexiga ruttu riietusruumidest läbi ja panime oma kotid ära. Läksime muruväljakule. Seal olid parasjagu kaks trenni peal ka. Tutvusin juba mõndadega oma trennist kah. Sain tuttavaks kolme tüdrukuga. Nende nimed olid Carmela, lühemalt Camme, Amelia ehk Amy ja Cassandra Ly, Annu.

Trenn möödus suhteliselt toredasti. Kui oli paaris harjutus olin ma koos Annuga. Camme ja Amy olid omavahel. Lexi oli kellegi Mariega paaris. Koju jõudes olin ma suhteliselt väsinud. Käisin kähku pesus ära ning tegin siis väikse uinaku.

* Lexi vaatenurk, enne trenni *

Otsisin endale kähku trenniriided välja ja toppisin need selga. Juuksed punusin tugevasse patsi. Ruttu – ruttu panin ka trenni asjad kokku. Kiirustasin Cassu tuppa ning uurisin kas ta on valmis. Vastuseks ta ainult noogutas. Läksime alla ja panime butsad jalga. Kõndisime bussijaama ning jäime bussi ootama. 

Y_large
Tumblr_mc8vp8cr1e1rhwv8co1_500_large

* 20 minutit hiljem *

Viskasime oma kotid kappidesse ära, ennem võtsime sealt veel pallid ja joogipudelid. Läksime muruväljakule. Istusin maha, Cassu istus minust natuke eemale. Varsti läksid tema juurde ka kolm tüdrukut. Kaks neist olid mulle tuttavad, ma oleks nagu kuskil neid või nende pilti näinud. Varsti tuli ka treener ja me alustasime trenniga. Möödus see tegelikult natuke kurvalt. Ma sain küll kõigega hakkama ja nii, kuid ma olin jälle aloner. Paaris harjutuse ajal olin ma koos kellegi Mariega, kuid ega me rohkem ei suhtlen kah. Cassu oli oma uute sõpradega koos, nagu tavaliselt. Pärast trenni läksime me kohe koju kah, meile tuli järgi Michelle, kuna ta oli just töölt vabaks saanud.

Kodus käisin ma kähku pesus ära ja panin siis hommikused riided selga. Avasin läpaka ning lülitasin selle sisse. Panin parooli ära ja avasin siis koheselt msn’i, logisin ennast sisse. Avasin samuti ka neti. Läksin facebooki, lugesin teated ära ja uurisin veel igast uudiseid. Võtsin lisalehe ning läksin twitterisse. Tegin ühe tweedi :

Homset (A) näeb @CEW’i (Y)

Lugesin teiste tweete ka veel ja kontrollisin siis oma @connecte. Nägin, et Emily oli mu tweedi kolm minutit tagasi lemmikutesse lisanud. Keegi saatis mulle msn’s videokõne. Avasin enda msn’i.

Kontakt KevinT saatis teile videokõne NÕUSTU KEELDU

Võtsin selle kohe vastu. ,, Tsauuuu Kevvuuu! ’’ lõugasin kohe, nii hea oli teda jälle näha. Rääkisime temaga kuskil pool tundi või veidike rohkem. Kahjuks pidime me selle katkestama, sest Michelle kutsus mind sööma, kuid lubasime kunagi jälle rääkida, nagu videokõne teel. Enne sööma minekut, lisasin endale ruttu empsi ka skypes. Ma teadsin küll ta skype juba ammu, kuid ei lisanud teda, sest me suhtlesime alati, kas näost näkku või telefoni teel.

Läksin siis alla. Michelle oli valmistanud suhteliselt lihtsa ja koduse toidu, makaronid hakklihaga, joogiks oli mahl, segumahl. Sõin ja jõin isukalt oma toidu ja joogi ära ning seejärel läksin tagasi oma tuppa. Panin läpakast muusikat ja otsustasin veidike koristada. Kui sellega lõpetasin, võtsin ka kiire dušši.

Minu toa uksele kõlas koputus ja ukse vahelt pistis pea sisse Tessu. ,, Kas sa filmi viitsid vaatama tulla? ’’ ,, Ikka ’’ vastasin naeratades. ,, Tore, ma kutsun siis Cassu ka! ’’ lisas ta veel ja lahkus siis. Toppisin endale ruttu tudukad selga, sussid jalga ja juuksed sättisin hobusesappa ning suundusin Tessu tuppa. Mõlemad tüdrukud juba ootasin mind. Nad olid ka filmi välja valinud, ,, Sucker punch ’’.

* Järgmine päev *

,, Cassu kuule, mis kell me granny juurde minema pidime? ’’ küsisin uniselt tüdrukult, kes oma kohvi lürpis ja mulle ka tassi ulatas. ,, Kella kolmeks vist ’’vastas ta mulle. ,, Pff, alles! Ma ei saa aru, miks sa mind siis nii vara ülesse ajasid? Ma lähen magama tagasi, head ööd! ’’ laususin ja hakkasin juba ülesse minema, kuid mind peatas Cassu. ,, Eiii! ’’ kisas tüdruk. ,, Ma panin meile tänaseks küünetehniku aja! See on tunni pärast! ’’ seletas ta siis juba rahulikumalt. ,, Oh issand! ’’ podisesin ning läksin võtsin uuesti enda kohvi tassi kätte ja jõin enda kohvi edasi. Kui sellega lõpetasin läksin vannituppa. Nagu tavaliselt pesin näo ja hambad ära. Suundusin edasi oma tuppa. Tegin oma voodi korralikult korda ja panin siis riidesse. Tegin endale ka meigi ja soengu. 

Y_large
Tumblr_ma2vvjjazg1rsyufto1_500_large
383538_398272970184122_1032670569_n_large

Läksin alla ja viskasin ennast diivanile pikali, olin endiselt päris unine. Heidsin pilgu kellale, see näitas 8:52. Sulgesin hetkeks silmad, kuid need jäidki kinni. ,, Ärkaaa! ’’ kisas Cassu. Avasin kiiresti silmad. ,, Mis? ’’ ei saanud millestki aru. ,, Lähmee! ’’ ütles ta ainult ja kiskus mind diivanilt püsti. Läksime koridorri ja panime endale jalatsid jalga. Astusime majast välja, takso juba ootas meid. Sõitsime kuskil viisteist minutit, kuni lõpuks peatusime ühe päris pisikese hoone ees. Väljusime autost ning sisenesime hoonesse. Rääkisime veidi selle naisega, kes meile küüsi hakkas tegema ning siis ta alustas. Alguses tegi ta Cassule, mina sain sellel ajal ,, magada ’’, pärast mulle. Minuga läks vähem aega, sest Cassu lasi endale panna geelikad, aga mina lasin lihtsalt ära lakkida ja mustri peale teha.
Tulemusega jäime me mõlemad rahule. Kell oli juba saanud 14:26. Käisime ruttu poest läbi ning ostsime vanaemale kommikarbi ja siis alustasime sõitu tema juurde. Õnneks ei ela ta meist väga kaugel, seega varsti olime kohal.

Koputasime uksele ja astusime tuppa. Kohe kargas mulle ja õele kaela Emily. Nii hea oli teda ülepika aja näha. Kui kallistus lõppes, tiris vanaema meid omakorda enda kallistusse. Lõpuks kui me ka tema haardest vabanesime, andsime talle üle kommikarbi. Ta tänas meid viisakalt.

,, Mul on hetkel toidu tegemine pooleli. Minge jalutage aias või vaadake telekat ’’ rääkis naine. ,, Äkki me tuleme sulle hoopis appi? ’’ pakkus Cassu. ,, Ka see sobib ’’ ütles ta. Aitasime kõik kolm teda veidike. Viisteist minutit hiljem olidki söögid valmis. Cassu ja Emmu läksid lauda katma, mina aitasin vanaemal nõusid pesta.

Istusime laua taga ja sõime torti. Emmu rääkis, mis tema vahepeal teinud on ja millised hobid tal on ja kuidas tal koolis läheb, selline tüüpiline jutt, mida räägitakse, kui ammu näinud pole. ,, ... ’’ lausus vanaema korraga. ,, Ja endine vanaema ongi tagasi! ’’ ütles Cassu vaikselt sarkasmiga.

No comments:

Post a Comment